नेपाली महिला भलिबल टिमकाे ऐतिहासिक जित

काठमाडौं । नेपाली महिला भलिबल टिमले ऐतिहासिक जित हात पारेको छ ।बंगलादेशको राजधानी ढाकामा भएको प्रथम ‘एशियन सेन्ट्रल जोन महिला भलिबल च्याम्पियनसिप’को उपाधि जितेर नेपालले पहिलो पटक अन्तर्राष्ट्रिय उपाधि जितेको हो।नेपालले बिहीबार भएको उपाधि भिडन्तमा माल्दिभ्समाथि ३–० सेटको जित हात पारेको हो।नेपालले पहिलो सेट २५/१३, दोस्रो सेट २५/१२ र तेस्रो सेट २५/८ ले जित्यो।नेपालले समूह चरणका खेलहरूमा अफगानिस्तान, किर्गिस्तान, बंगलादेश र माल्दिभ्सलाई समान ३/० को सोझो सेटमा पराजित गरेको थियो।

महिला भलिबलले अन्तर्राष्ट्रिय सहभागीता जनाउन थालेको २० वर्षपछि नेपाली महिला भलिबल टोलीले पहिलोपटक अन्तर्राष्ट्रिय उपाधि हात पारेको हो। नेपालले यो प्रतियोगितालाई नेपालमा हुने दक्षिण एशियाली खेलकुद सागको तयारीका रुपमा समेत लिएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!